Partier

Runde 7 Klasse A (Håvard Skageseth – Kenneth Hamre)

Posted by on Nov 18, 2012 in Partier, Partier Klasse A | 1 comment

Runde 7 Klasse A (Håvard Skageseth – Kenneth Hamre)

[Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.18"] [Round "7"] [White "Skageseth, Håvard M"] [Black "Hamre, Kenneth"] [Result "0-1"] [ECO "B75"] [WhiteElo "1851"] [BlackElo "1894"] [Annotator "Microsoft"] [PlyCount "64"] 1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 g6 6. Be3 Bg7 7. f3 a6 8. Qd2 Nbd7 9. g4 b5 10. g5 Nh5 11. Nc6 Qc7 12. Nb4 Bb7 13. O-O-O O-O 14. Nbd5 Qd8 15. f4 e6 16. Nb4 a5 17. Qxd6 axb4 18. Nb1 Bxe4 19. Rg1 Qc8 20. Rd2 Bc6 21. Bg2 Bxg2 22. Rgxg2...

Read More

Runde 7 klasse E (Yngve Fossheim – Daniel Nordquelle)

Posted by on Nov 18, 2012 in Partier, Partier Klasse E | 0 comments

Runde 7 klasse E (Yngve Fossheim – Daniel Nordquelle)

[Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.18"] [Round "?"] [White "Fossheim, Yngve"] [Black "Nordquelle, Daniel"] [Result "*"] [ECO "C52"] [BlackElo "867"] [Annotator "Microsoft"] [PlyCount "104"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 Bc5 4. b4 $2 Bxb4 5. c3 Ba5 6. O-O Nf6 7. Ba3 d6 8. Qb3 O-O 9. d4 exd4 10. cxd4 (10. e5 Nxe5 11. Nxe5 dxe5 12. Bxf8 Qxf8 13. Qb5) 10… Nxe4 11. Qd3 Bf5 12. Qe2 Re8 13. Qd1 Ng5 (13… Nc3 14. Nxc3 Bxc3 15. Bxf7+ Kxf7 16. Qb3+)...

Read More

Runde 7 Klasse G (Haakon Faye-Lund – Tobias L Nilsen)

Posted by on Nov 18, 2012 in Partier, Partier klasse G | 0 comments

Runde 7 Klasse G (Haakon Faye-Lund – Tobias L Nilsen)

[Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.18"] [Round "7"] [White "Faye-Lund, Haakon"] [Black "L Nilsen, Tobias"] [Result "0-1"] [ECO "C20"] [PlyCount "32"] 1. e4 e5 2. Qh5 Nf6 (2… Nc6 3. Bc4 g6 4. Qf3 Qe7 5. Nc3 Bg7 6. Nge2 Nf6 7. O-O O-O) 3. Qxe5+ Qe7 4. Nf3 (4. Qxe7+ Bxe7 5. Nc3 O-O (5… c5) 6. d4 Bb4 7. Bd2 c6 8. e5 Nd5) 4… Nc6 5. Qxe7+ Bxe7 6. Bb5 Nb4 7. Nd4 Bc5 (7… c5 8. c3) 8. Nf5 (8. c3 Bxd4 9. cxb4 Nxe4 10. O-O O-O 11. d3) 8…...

Read More

Runde 7 Klasse F (Sander Aae Skotheim – Henning Waage)

Posted by on Nov 18, 2012 in Partier, Partier Klasse F | 0 comments

Runde 7 Klasse F (Sander Aae Skotheim – Henning Waage)

[Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.18"] [Round "7"] [White "Skotheim Aae, Sander"] [Black "Waage, Henning"] [Result "1-0"] [ECO "C28"] [Annotator "Microsoft"] [PlyCount "51"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Nc3 Nf6 4. Bc4 Bb4 5. d3 a6 (5… Bxc3+ 6. bxc3 O-O 7. Qe2) 6. Bd2 Bxc3 7. Bxc3 (7. bxc3) 7… d6 8. Ng5 Ng4 (8… O-O) 9. Nxf7 Qe7 ( 9… Qf6 10. O-O Rf8 11. f4 Qh4 12. h3) 10. Nxh8 Qh4 11. g3 Qf6 12. O-O Qh6 13. h3 $4 Qxh3 14. Bf7+ Ke7 15. Qxg4...

Read More

Runde 7 Klasse F (Thomas Grunnsund – Håvard Ørnhøi-Falnes)

Posted by on Nov 18, 2012 in Partier, Partier Klasse F | 0 comments

Runde 7 Klasse F (Thomas Grunnsund – Håvard Ørnhøi-Falnes)

Et gavepakke parti, Håvard blir tilbudt å slå offiserer hele 8 ganger, men velger først å slå den 9 gangen for så å sette en flott matt på 1 raden! [Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.18"] [Round "7"] [White "Grunnsund, Thomas"] [Black "Ørnhøi Falnes, Håvard"] [Result "0-1"] [ECO "C00"] [Annotator "Microsoft"] [PlyCount "46"] 1. e4 e6 2. Nf3 d5 3. exd5 exd5 (3… Qxd5 4. Nc3 Qa5 $16) 4. c4 (4. d4 Nf6 5. Bd3 c5 6. Bb5+ Bd7 7. Qe2+ Be7) 4…...

Read More

Runde 6 Klasse D (Edvin Jarve – Alexander Leerand)

Posted by on Nov 18, 2012 in Partier, Partier Klasse D | 0 comments

Runde 6 Klasse D (Edvin Jarve – Alexander Leerand)

[Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.18"] [Round "6"] [White "Jarve , Edvin"] [Black "Leerand, Aleksander"] [Result "0-1"] [ECO "C50"] [BlackElo "827"] [Annotator "Microsoft"] [PlyCount "72"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 Bc5 4. d3 h6 5. Nc3 Nf6 6. O-O O-O 7. b3 d6 8. h3 Nd4 9. Be3 a6 10. a3 b5 11. b4 Bb6 12. Ba2 Bb7 13. a4 c6 14. Re1 Re8 15. a5 Ba7 16. Nb1 c5 17. c3 Nc6 18. bxc5 dxc5 19. c4 Nxa5 20. Nbd2 Qxd3 21. Bb1 Qd8 22. cxb5 axb5 23. Qe2 Bc6 24. Nh4 Bb6...

Read More