Partier Klasse E

Runde 7 klasse E (Yngve Fossheim – Daniel Nordquelle)

Posted by on Nov 18, 2012 in Partier, Partier Klasse E | 0 comments

Runde 7 klasse E (Yngve Fossheim – Daniel Nordquelle)

[Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.18"] [Round "?"] [White "Fossheim, Yngve"] [Black "Nordquelle, Daniel"] [Result "*"] [ECO "C52"] [BlackElo "867"] [Annotator "Microsoft"] [PlyCount "104"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 Bc5 4. b4 $2 Bxb4 5. c3 Ba5 6. O-O Nf6 7. Ba3 d6 8. Qb3 O-O 9. d4 exd4 10. cxd4 (10. e5 Nxe5 11. Nxe5 dxe5 12. Bxf8 Qxf8 13. Qb5) 10… Nxe4 11. Qd3 Bf5 12. Qe2 Re8 13. Qd1 Ng5 (13… Nc3 14. Nxc3 Bxc3 15. Bxf7+ Kxf7 16. Qb3+)...

Read More

Runde 6 Klasse E (Pradheeban Sivaranjan – Eirik Svensson Enersen)

Posted by on Nov 18, 2012 in Partier, Partier Klasse E | 0 comments

Runde 6 Klasse E (Pradheeban Sivaranjan – Eirik Svensson Enersen)

[Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.18"] [Round "?"] [White "Sivaranjan, Pradheeban"] [Black "Svensson Enersen, Eirik"] [Result "1/2-1/2"] [ECO "C50"] [WhiteElo "711"] [Annotator "Microsoft"] [PlyCount "63"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 d6 4. h3 a6 5. a4 h6 6. O-O Nf6 7. d3 Be7 8. Nc3 O-O 9. Nd5 Nxd5 10. Bxd5 Na5 11. Ba2 b6 12. b4 Nb7 13. Be3 Qe8 14. c3 a5 15. b5 Nc5 16. d4 exd4 17. cxd4 Nxe4 18. Bb1 Nc3 19. Qc2 Nxb1 20. Raxb1 Bd8 21. Rfe1 Qd7 22. Bd2 Qf5 23....

Read More

Runde 5 Klasse E (Torgeir H Bø – Daniel Nordquelle)

Posted by on Nov 18, 2012 in Partier, Partier Klasse E | 0 comments

Runde 5 Klasse E (Torgeir H Bø – Daniel Nordquelle)

[Event "NM for Ungdom"] [Site "?"] [Date "2012.11.18"] [Round "5"] [White "H Bø, Torger"] [Black "Nordquelle, Daniel"] [Result "1/2-1/2"] [WhiteElo "877"] [BlackElo "867"] [PlyCount "109"] 1. e4 e5 2. Nc3 Bc5 3. f4 Bxg1 4. Rxg1 exf4 5. Qh5 Nc6 6. Bc4 Qe7 7. d3 Nf6 8. Qg5 Nd4 9. Bb3 f3 10. Be3 Nxb3 11. cxb3 Qd6 12. O-O-O Qf8 13. gxf3 Rg8 14. Nb5 Kd8 15. e5 h6 16. Qf4 Nd5 17. Qd4 Nxe3 18. Qxe3 a6 19. Na7 b6 20. Nxc8 Kxc8 21. Kb1 Kb7 22. Rc1 Rc8 23. Qd4 Qe7 24. Qe4+ Kb8 25. Rc2...

Read More

Runde 4 Klasse E(Sverre Skjøllingstad – Eirik Svensson Enersen

Posted by on Nov 18, 2012 in Partier, Partier Klasse E | 0 comments

Runde 4  Klasse E(Sverre Skjøllingstad – Eirik Svensson Enersen

[Event "NM For Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.18"] [Round "?"] [White "Skjølingstad, Sverre"] [Black "Svensson Enersen, Eirik"] [Result "1-0"] [ECO "C45"] [Annotator "Microsoft"] [PlyCount "45"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. d4 exd4 4. Nxd4 (4. Bc4) 4… Nxd4 5. Qxd4 c5 6. Qd1 (6. Qe5+) 6… Qe7 7. Nc3 f5 8. f3 fxe4 (8… Nf6) 9. fxe4 Nf6 10. Bg5 h6 11. Bxf6 Qxf6 12. Bd3 a6 13. Nd5 Qe5 14. O-O Bd6 15. g3 Qxb2 16. Qh5+ Kd8 17. Qf7 Qd4+ 18. Kh1 Qe5 19. c3 b5 20....

Read More

Runde 4 Klasse E (Simon Ulrik Kvalheim – Jackie Yao Yun Zhang)

Posted by on Nov 17, 2012 in Partier, Partier Klasse E | 0 comments

Runde 4 Klasse E (Simon Ulrik Kvalheim – Jackie Yao Yun Zhang)

[Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.17"] [Round "4"] [White "Kvalheim, Simon Ulrik"] [Black "Yao Yun Zhang, Jackie"] [Result "0-1"] [ECO "C47"] [WhiteElo "625"] [BlackElo "666"] [PlyCount "66"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Nc3 Nf6 4. b3 Bc5 5. Bb2 d6 6. Bc4 Bg4 7. d3 O-O 8. Qd2 h6 9. Nd5 a6 10. b4 Nxd5 11. Bxd5 Bxb4 12. c3 Ba5 13. g3 Bxf3 14. Rg1 Nd4 15. Rc1 c6 16. Bb3 Bxe4 17. dxe4 Nf3+ 18. Ke2 Nxd2 19. Kxd2 d5 20. exd5 cxd5 21. Ba3 Re8 22. Kc2 Rc8 23. Rcd1 d4...

Read More

Runde 3 Klasse E (Jackie Yao Yun Zhang – Emil Bertelsen)

Posted by on Nov 17, 2012 in Partier, Partier Klasse E | 0 comments

Runde 3 Klasse E (Jackie Yao Yun Zhang – Emil Bertelsen)

Et imponerende parti i klasse E, godt sluttspill av hvit, partiet ble avgjort ved en bukk av sort. [Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.17"] [Round "?"] [White "Zhang, Jackie Yao Yun"] [Black "Bertelsen, Emil"] [Result "1-0"] [ECO "B72"] [WhiteElo "666"] [Annotator "Microsoft"] [PlyCount "75"] 1. e4 c5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 d6 4. Nc3 g6 5. d4 cxd4 6. Nxd4 Bg7 7. Be3 Nf6 8. O-O O-O 9. h3 e6 (9… Nxe4 10. Nxe4 d5 11. Nxc6 bxc6 12. Bd3 dxe4 13. Bxe4) 10. Nxc6 $6...

Read More