Partier

På denne siden vil vi legge ut rundens partier. Vi legger ut mellom 5-10 partier hver runde og disse vil bli tilgjengelig for nedlastning etter turnering og kan legges inn i sjakk databaser på for eks; Chessbase.

Runde 7 Klasse A (Håvard Skageseth – Kenneth Hamre)

Posted by on Nov 18, 2012 in Partier, Partier Klasse A | 1 comment

Runde 7 Klasse A (Håvard Skageseth – Kenneth Hamre)

[Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.18"] [Round "7"] [White "Skageseth, Håvard M"] [Black "Hamre, Kenneth"] [Result "0-1"] [ECO "B75"] [WhiteElo "1851"] [BlackElo "1894"] [Annotator "Microsoft"] [PlyCount "64"] 1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 g6 6. Be3 Bg7 7. f3 a6 8. Qd2 Nbd7 9. g4 b5 10. g5 Nh5 11. Nc6 Qc7 12. Nb4 Bb7 13. O-O-O O-O 14. Nbd5 Qd8 15. f4 e6 16. Nb4 a5 17. Qxd6 axb4 18. Nb1 Bxe4 19. Rg1 Qc8 20. Rd2 Bc6 21. Bg2 Bxg2 22. Rgxg2 Nb8 23. a3 bxa3 24. Nxa3 Nc6 25. b3 Rd8 26. Qc5...

read more

Runde 7 klasse E (Yngve Fossheim – Daniel Nordquelle)

Posted by on Nov 18, 2012 in Partier, Partier Klasse E | 0 comments

Runde 7 klasse E (Yngve Fossheim – Daniel Nordquelle)

[Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.18"] [Round "?"] [White "Fossheim, Yngve"] [Black "Nordquelle, Daniel"] [Result "*"] [ECO "C52"] [BlackElo "867"] [Annotator "Microsoft"] [PlyCount "104"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 Bc5 4. b4 $2 Bxb4 5. c3 Ba5 6. O-O Nf6 7. Ba3 d6 8. Qb3 O-O 9. d4 exd4 10. cxd4 (10. e5 Nxe5 11. Nxe5 dxe5 12. Bxf8 Qxf8 13. Qb5) 10… Nxe4 11. Qd3 Bf5 12. Qe2 Re8 13. Qd1 Ng5 (13… Nc3 14. Nxc3 Bxc3 15. Bxf7+ Kxf7 16. Qb3+) (13… Bg4 14. Qb3) 14. d5 (14. Nxg5 Qxg5 15. Qf3)...

read more

Runde 7 Klasse G (Haakon Faye-Lund – Tobias L Nilsen)

Posted by on Nov 18, 2012 in Partier, Partier klasse G | 0 comments

Runde 7 Klasse G (Haakon Faye-Lund – Tobias L Nilsen)

[Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.18"] [Round "7"] [White "Faye-Lund, Haakon"] [Black "L Nilsen, Tobias"] [Result "0-1"] [ECO "C20"] [PlyCount "32"] 1. e4 e5 2. Qh5 Nf6 (2… Nc6 3. Bc4 g6 4. Qf3 Qe7 5. Nc3 Bg7 6. Nge2 Nf6 7. O-O O-O) 3. Qxe5+ Qe7 4. Nf3 (4. Qxe7+ Bxe7 5. Nc3 O-O (5… c5) 6. d4 Bb4 7. Bd2 c6 8. e5 Nd5) 4… Nc6 5. Qxe7+ Bxe7 6. Bb5 Nb4 7. Nd4 Bc5 (7… c5 8. c3) 8. Nf5 (8. c3 Bxd4 9. cxb4 Nxe4 10. O-O O-O 11. d3) 8… Nxc2+ (8… g6 9. Ne3 (9. Ng7+ Kf8) (9. Kd1...

read more

Runde 7 Klasse F (Sander Aae Skotheim – Henning Waage)

Posted by on Nov 18, 2012 in Partier, Partier Klasse F | 0 comments

Runde 7 Klasse F (Sander Aae Skotheim – Henning Waage)

[Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.18"] [Round "7"] [White "Skotheim Aae, Sander"] [Black "Waage, Henning"] [Result "1-0"] [ECO "C28"] [Annotator "Microsoft"] [PlyCount "51"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Nc3 Nf6 4. Bc4 Bb4 5. d3 a6 (5… Bxc3+ 6. bxc3 O-O 7. Qe2) 6. Bd2 Bxc3 7. Bxc3 (7. bxc3) 7… d6 8. Ng5 Ng4 (8… O-O) 9. Nxf7 Qe7 ( 9… Qf6 10. O-O Rf8 11. f4 Qh4 12. h3) 10. Nxh8 Qh4 11. g3 Qf6 12. O-O Qh6 13. h3 $4 Qxh3 14. Bf7+ Ke7 15. Qxg4 Qxg4 16. Bd5 Qh3 17. Bd2 Bg4 18. Bg5+ Kd7 19. f3...

read more

Runde 7 Klasse F (Thomas Grunnsund – Håvard Ørnhøi-Falnes)

Posted by on Nov 18, 2012 in Partier, Partier Klasse F | 0 comments

Runde 7 Klasse F (Thomas Grunnsund – Håvard Ørnhøi-Falnes)

Et gavepakke parti, Håvard blir tilbudt å slå offiserer hele 8 ganger, men velger først å slå den 9 gangen for så å sette en flott matt på 1 raden! [Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.18"] [Round "7"] [White "Grunnsund, Thomas"] [Black "Ørnhøi Falnes, Håvard"] [Result "0-1"] [ECO "C00"] [Annotator "Microsoft"] [PlyCount "46"] 1. e4 e6 2. Nf3 d5 3. exd5 exd5 (3… Qxd5 4. Nc3 Qa5 $16) 4. c4 (4. d4 Nf6 5. Bd3 c5 6. Bb5+ Bd7 7. Qe2+ Be7) 4… Qf6 (4… Nf6 5. d4 Bb4+) 5. Be2 Qg6 $6 6. d3...

read more

Runde 6 Klasse D (Edvin Jarve – Alexander Leerand)

Posted by on Nov 18, 2012 in Partier, Partier Klasse D | 0 comments

Runde 6 Klasse D (Edvin Jarve – Alexander Leerand)

[Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.18"] [Round "6"] [White "Jarve , Edvin"] [Black "Leerand, Aleksander"] [Result "0-1"] [ECO "C50"] [BlackElo "827"] [Annotator "Microsoft"] [PlyCount "72"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 Bc5 4. d3 h6 5. Nc3 Nf6 6. O-O O-O 7. b3 d6 8. h3 Nd4 9. Be3 a6 10. a3 b5 11. b4 Bb6 12. Ba2 Bb7 13. a4 c6 14. Re1 Re8 15. a5 Ba7 16. Nb1 c5 17. c3 Nc6 18. bxc5 dxc5 19. c4 Nxa5 20. Nbd2 Qxd3 21. Bb1 Qd8 22. cxb5 axb5 23. Qe2 Bc6 24. Nh4 Bb6 25. Qf3 Nd7 26. Qg3 Qf6 27. Rf1 Nb7 28. f4 Rxa1 29....

read more

Runde 6 Klasse E (Pradheeban Sivaranjan – Eirik Svensson Enersen)

Posted by on Nov 18, 2012 in Partier, Partier Klasse E | 0 comments

Runde 6 Klasse E (Pradheeban Sivaranjan – Eirik Svensson Enersen)

[Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.18"] [Round "?"] [White "Sivaranjan, Pradheeban"] [Black "Svensson Enersen, Eirik"] [Result "1/2-1/2"] [ECO "C50"] [WhiteElo "711"] [Annotator "Microsoft"] [PlyCount "63"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 d6 4. h3 a6 5. a4 h6 6. O-O Nf6 7. d3 Be7 8. Nc3 O-O 9. Nd5 Nxd5 10. Bxd5 Na5 11. Ba2 b6 12. b4 Nb7 13. Be3 Qe8 14. c3 a5 15. b5 Nc5 16. d4 exd4 17. cxd4 Nxe4 18. Bb1 Nc3 19. Qc2 Nxb1 20. Raxb1 Bd8 21. Rfe1 Qd7 22. Bd2 Qf5 23. Qc3 Ra7 24. Re4 $4 Qxe4 25. Rb3 Bb7 26. Qc1 Bd5...

read more

Runde 4 Klasse A (Petter Gjertsen – Evind S Berntsen)

Posted by on Nov 18, 2012 in Partier, Partier Klasse A | 0 comments

Runde 4 Klasse A (Petter Gjertsen – Evind S Berntsen)

[Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.18"] [Round "5"] [White "Gjertsen , Petter"] [Black "S Berntsen, Eivind"] [Result "1/2-1/2"] [ECO "A02"] [WhiteElo "1278"] [BlackElo "1640"] [Annotator "Microsoft"] [PlyCount "89"] 1. f4 e5 2. fxe5 d6 3. Nf3 Nc6 4. e4 Nxe5 5. d4 Nxf3+ 6. Qxf3 Nf6 7. Bg5 Be7 8. h3 O-O 9. Bd3 Nxe4 10. Qxe4 f5 11. Bc4+ Kh8 12. Bxe7 fxe4 13. Bxd8 Rxd8 14. O-O d5 15. Be2 Be6 16. Nd2 Re8 17. c3 g6 18. Nb3 b6 19. Rae1 Kg7 20. Bb5 Re7 21. Kf2 Rc8 22. Ba6 Rd8 23. Be2 a5 24. Ke3 a4 25. Nd2 c6 26....

read more

Runde 5 Klasse C (Vegard Engan Larsen – Øyvind Brekke Fløtten)

Posted by on Nov 18, 2012 in Partier, Partier Klasse C | 0 comments

Runde 5 Klasse C (Vegard Engan Larsen – Øyvind Brekke Fløtten)

[Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.18"] [Round "5"] [White "Engan Larsen, Vegard"] [Black "Brekke Fløtten, Øyvind"] [Result "0-1"] [ECO "B18"] [WhiteElo "572"] [BlackElo "1039"] [Annotator "Microsoft"] [PlyCount "51"] 1. e4 c6 2. d4 d5 3. Nc3 dxe4 4. Nxe4 Bf5 5. Bd3 Bxe4 6. Bxe4 Nf6 7. Qe2 Nbd7 8. Nf3 e6 9. Bf4 Nxe4 10. Qxe4 Nf6 11. Bg5 Nxe4 12. Bxd8 Rxd8 13. h4 Bb4+ 14. c3 Nxc3 15. a3 Ba5 16. b4 Bb6 17. Rd1 Nxd1 18. Kxd1 Bxd4 19. Nxd4 Rxd4+ 20. Ke2 Ke7 21. Ke3 Rhd8 22. Kf3 Rd1 23. Rxd1 Rxd1 24. Kg4 Rf1...

read more

Runde 5 Klasse D (Sander Sunde Berghus – Benjamin Fossan)

Posted by on Nov 18, 2012 in Partier, Partier Klasse D | 0 comments

Runde 5 Klasse D (Sander Sunde Berghus – Benjamin Fossan)

[Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.18"] [Round "5"] [White "Sunde Berghus, Sander"] [Black "Fossan, Benjamin"] [Result "1/2-1/2"] [ECO "D96"] [WhiteElo "1123"] [BlackElo "1093"] [PlyCount "111"] 1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. Nc3 d5 4. Qb3 dxc4 5. Qxc4 Bg7 6. Nf3 O-O 7. g3 Be6 8. Qb4 b6 9. Bg2 Nd5 10. Qa4 Nxc3 11. bxc3 Bd5 12. O-O c5 13. Bb2 cxd4 14. cxd4 Qd7 15. Qb4 Qe6 16. Ng5 Qf5 17. Bxd5 Qxd5 18. Qxe7 Nc6 19. Qe4 Qxe4 20. Nxe4 Bxd4 21. Bxd4 Nxd4 22. e3 Ne6 23. a4 Nc5 24. Nc3 Rab8 25. Nd5 Rbd8 26. Ne7+ Kg7 27....

read more