Partier

På denne siden vil vi legge ut rundens partier. Vi legger ut mellom 5-10 partier hver runde og disse vil bli tilgjengelig for nedlastning etter turnering og kan legges inn i sjakk databaser på for eks; Chessbase.

Runde 5 Klasse E (Torgeir H Bø – Daniel Nordquelle)

Posted by on Nov 18, 2012 in Partier, Partier Klasse E | 0 comments

Runde 5 Klasse E (Torgeir H Bø – Daniel Nordquelle)

[Event "NM for Ungdom"] [Site "?"] [Date "2012.11.18"] [Round "5"] [White "H Bø, Torger"] [Black "Nordquelle, Daniel"] [Result "1/2-1/2"] [WhiteElo "877"] [BlackElo "867"] [PlyCount "109"] 1. e4 e5 2. Nc3 Bc5 3. f4 Bxg1 4. Rxg1 exf4 5. Qh5 Nc6 6. Bc4 Qe7 7. d3 Nf6 8. Qg5 Nd4 9. Bb3 f3 10. Be3 Nxb3 11. cxb3 Qd6 12. O-O-O Qf8 13. gxf3 Rg8 14. Nb5 Kd8 15. e5 h6 16. Qf4 Nd5 17. Qd4 Nxe3 18. Qxe3 a6 19. Na7 b6 20. Nxc8 Kxc8 21. Kb1 Kb7 22. Rc1 Rc8 23. Qd4 Qe7 24. Qe4+ Kb8 25. Rc2 d6 26. exd6 Qxe4 27. dxc7+ Rxc7 28. fxe4 Rxc2 29....

read more

Runde 5 (Charlotte Tallaksen – Tobias L Nilsen)

Posted by on Nov 18, 2012 in Partier, Partier klasse G | 0 comments

Runde 5 (Charlotte Tallaksen – Tobias L Nilsen)

[Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.18"] [Round "?"] [White "Tallaksen, Charlotte"] [Black "L Nilsen, Tobias"] [Result "0-1"] [PlyCount "24"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 Bc5 4. O-O Nf6 5. Nc3 d6 6. d3 Bg4 7. Bg5 Nd4 8. h3 Nxf3+ 9. gxf3 Bxh3 10. Bxf6 Qxf6 11. Nd5 Qg5+ 12. Kh2 Qg2# 0-1 your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard; alternatively your wordpress theme might suppress the html iframe tag from articles or excerpts

read more

Runde 4 Klasse E(Sverre Skjøllingstad – Eirik Svensson Enersen

Posted by on Nov 18, 2012 in Partier, Partier Klasse E | 0 comments

Runde 4  Klasse E(Sverre Skjøllingstad – Eirik Svensson Enersen

[Event "NM For Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.18"] [Round "?"] [White "Skjølingstad, Sverre"] [Black "Svensson Enersen, Eirik"] [Result "1-0"] [ECO "C45"] [Annotator "Microsoft"] [PlyCount "45"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. d4 exd4 4. Nxd4 (4. Bc4) 4… Nxd4 5. Qxd4 c5 6. Qd1 (6. Qe5+) 6… Qe7 7. Nc3 f5 8. f3 fxe4 (8… Nf6) 9. fxe4 Nf6 10. Bg5 h6 11. Bxf6 Qxf6 12. Bd3 a6 13. Nd5 Qe5 14. O-O Bd6 15. g3 Qxb2 16. Qh5+ Kd8 17. Qf7 Qd4+ 18. Kh1 Qe5 19. c3 b5 20. Rf5 Qe8 21. Qxg7 Qg8 22. Qf6+ Ke8 23. Qxd6 {oppgitt}...

read more

Runde 4 klasse D (Kristoffer Bråtveit – Sigve Sundby)

Posted by on Nov 17, 2012 in Partier, Partier Klasse D | 0 comments

Runde 4 klasse D (Kristoffer Bråtveit – Sigve Sundby)

[Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.17"] [Round "?"] [White "Bråtveit , Kristoffer"] [Black "Sundby, Sigve"] [Result "1-0"] [ECO "C07"] [WhiteElo "875"] [BlackElo "1403"] [Annotator "Microsoft"] [PlyCount "111"] 1. e4 e6 2. d4 d5 3. Nd2 c5 4. exd5 Qxd5 5. Ndf3 cxd4 6. Qxd4 Nf6 7. Bc4 Qxd4 8. Nxd4 a6 9. Bg5 Ne4 10. Be3 Bc5 11. Ngf3 b5 12. Bd3 Bxd4 13. Bxe4 Bxe3 14. Bxa8 Bb6 15. Be4 f5 16. Bd3 Bb7 17. c3 Kf7 18. Rf1 Nc6 19. O-O-O Kf6 20. Bc2 Re8 21. Rd7 Ba8 22. Rd2 e5 23. Re1 e4 24. g3 e3 25. Rde2 exf2 26....

read more

Runde 4 Klasse C (Marius Eriksen – Benjamin Haldorsen)

Posted by on Nov 17, 2012 in Bildeslide, Partier, Partier Klasse C | 0 comments

Runde 4 Klasse C (Marius Eriksen – Benjamin Haldorsen)

Etter dette forykende partiet av Eriksen topper han etter runde 4, klasse C. På tross av rating gapet til mange av sine motstandere har han imponert med sterkt spill og slår i dette partiet Benjamin Haldorsen med et godt inblikk i en sammensatt stilling, han kommer også med en god kombinasjon på slutten for å avslutte partiet med gevinst. [Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.17"] [Round "4"] [White "Eriksen, Marius"] [Black "Haldorsen, Benjamin"] [Result "1-0"] [ECO "A26"] [WhiteElo "1383"] [BlackElo "1700"] ...

read more

Runde 4 Klasse E (Simon Ulrik Kvalheim – Jackie Yao Yun Zhang)

Posted by on Nov 17, 2012 in Partier, Partier Klasse E | 0 comments

Runde 4 Klasse E (Simon Ulrik Kvalheim – Jackie Yao Yun Zhang)

[Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.17"] [Round "4"] [White "Kvalheim, Simon Ulrik"] [Black "Yao Yun Zhang, Jackie"] [Result "0-1"] [ECO "C47"] [WhiteElo "625"] [BlackElo "666"] [PlyCount "66"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Nc3 Nf6 4. b3 Bc5 5. Bb2 d6 6. Bc4 Bg4 7. d3 O-O 8. Qd2 h6 9. Nd5 a6 10. b4 Nxd5 11. Bxd5 Bxb4 12. c3 Ba5 13. g3 Bxf3 14. Rg1 Nd4 15. Rc1 c6 16. Bb3 Bxe4 17. dxe4 Nf3+ 18. Ke2 Nxd2 19. Kxd2 d5 20. exd5 cxd5 21. Ba3 Re8 22. Kc2 Rc8 23. Rcd1 d4 24. Bb2 Bxc3 25. Bxc3 Rxc3+ 26. Kb2 e4 27. Rgf1 Qc7...

read more

Runde 4 Klasse F (Richard Tøndel Birkeland – Håvard Ørnøy Falnes)

Posted by on Nov 17, 2012 in Partier, Partier Klasse F | 0 comments

Runde 4 Klasse F (Richard Tøndel Birkeland – Håvard Ørnøy Falnes)

[Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.17"] [Round "4"] [White "Birkeland Tøndel, Richard"] [Black "Ørnhøy Falnes, Håvard"] [Result "*"] [ECO "D15"] [WhiteElo "634"] [Annotator "Microsoft"] [PlyCount "59"] 1. d4 d5 2. c4 c6 3. Bf4 Bf5 4. Nc3 Nf6 5. Nf3 e6 6. h3 Bb4 7. e3 O-O 8. a3 Bxc3+ 9. bxc3 Nbd7 10. c5 Qa5 11. Qd2 Ne4 12. Qb2 Rab8 13. Bxb8 Rxb8 14. Bd3 Nxc3 15. Bxf5 Na4+ 16. Qd2 Qxd2+ 17. Nxd2 exf5 18. O-O b6 19. cxb6 Ndxb6 20. Rfb1 Nc3 21. Rb3 Ne2+ 22. Kf1 Nxd4 23. exd4 h6 24. Re1 Kh7 25. Rbe3 g5 26....

read more

Runde 4 klasse F (Jens M Fredriksen – Jacob Hanstad)

Posted by on Nov 17, 2012 in Partier, Partier Klasse F | 0 comments

Runde 4 klasse F (Jens M Fredriksen – Jacob Hanstad)

[Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.17"] [Round "?"] [White "Fredriksen, Jens M"] [Black "Hanstad, Jacob"] [Result "0-1"] [ECO "C55"] [Annotator "Microsoft"] [PlyCount "52"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Nc3 Nf6 4. Bc4 Bc5 5. Ng5 d5 6. exd5 (6. Bxd5 Nxd5 7. exd5 Qxg5 8. dxc6 bxc6) 6… Nd4 7. d6 O-O 8. O-O h6 9. Nf3 cxd6 10. d3 Bg4 11. h3 Bh5 12. Nb5 d5 13. Bb3 Nxb5 14. Nxe5 Bxd1 15. Rxd1 Bd6 16. Ba4 Qe8 17. Bf4 a6 18. c4 Bxe5 19. Bxe5 Qxe5 20. cxb5 Qxb2 21. bxa6 Rxa6 22. Bb5 Qxb5 23. Rab1 Qc6 24. d4 Rxa2 25....

read more

Runde 4 Klasse F (Johannes Matre Bergersen – Sander Aae Skottheim)

Posted by on Nov 17, 2012 in Partier, Partier Klasse F | 0 comments

Runde 4 Klasse F (Johannes Matre Bergersen – Sander Aae Skottheim)

En forsinket skolematt med en rekke kvalitetsbukk er stikkordene for dette partiet. [Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.17"] [Round "?"] [White "Bergersen, Johannes Matre"] [Black "Skottheim, Sander Aae"] [Result "0-1"] [ECO "C55"] [Annotator "Microsoft"] [PlyCount "22"] 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Nc3 Nf6 4. Bc4 Bc5 5. Nxe5 Bd4 $4 {Glemmer bort å slå springeren} (5… Nxe5 6. Bb3 Bd4) 6. Nxf7 Qe7 7. Nxh8 Qf8 8. Nf7 Ng4 $2 {En ny kvalitet blir gitt bort} 9. Qxg4 d6 $2 10. Qd1 (10. Qh5 g6 11. Qxh7 Qg7 12. ...

read more

Runde 3 Klasse E (Jackie Yao Yun Zhang – Emil Bertelsen)

Posted by on Nov 17, 2012 in Partier, Partier Klasse E | 0 comments

Runde 3 Klasse E (Jackie Yao Yun Zhang – Emil Bertelsen)

Et imponerende parti i klasse E, godt sluttspill av hvit, partiet ble avgjort ved en bukk av sort. [Event "NM for Ungdom 2012"] [Site "?"] [Date "2012.11.17"] [Round "?"] [White "Zhang, Jackie Yao Yun"] [Black "Bertelsen, Emil"] [Result "1-0"] [ECO "B72"] [WhiteElo "666"] [Annotator "Microsoft"] [PlyCount "75"] 1. e4 c5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 d6 4. Nc3 g6 5. d4 cxd4 6. Nxd4 Bg7 7. Be3 Nf6 8. O-O O-O 9. h3 e6 (9… Nxe4 10. Nxe4 d5 11. Nxc6 bxc6 12. Bd3 dxe4 13. Bxe4) 10. Nxc6 $6 bxc6 11. Bg5 e5 12. b4 a6 13. a4 Be6 14. Be2 a5...

read more