Vinnerne av NM for Ungdom 2012

Posted by on Nov 18, 2012 in Bildeslide, Nyheter | 0 comments

Vinnerne av NM for Ungdom 2012

Da er Norgesmesterskap i Sjakk for Ungdom 2012 ferdig. Det har vært gråt og glede, sinne og humor, oppgitthet, tålmodighet og mange andre sjakklige følelser i sving denne helgen. Vinnerne av samtlige grupper er kåret og de er som følger:

Gruppe A

Pl Navn GP n-Elo i-Elo Klubb Land 1 2 3 4 5 6 7 Poeng Monrad-2 Monrad-1 Monrad Berger n-Ratingprest
1
Kenneth Hamre 1 Kristiansand Sku  17  11  04  02  05  10  07
6,0
21,5
25,0
27,5
22,50
 1842 ( +8)
2
Erlend Mikalsen M Alta  05  13  03  01  06  07  04
5,5
23,5
27,5
31,0
23,75
 1938 ( -5)
3
Fredrik Beer Jacobsen 1 Stavanger  20  14  02  08  04  05  06
5,0
22,0
25,0
25,0
15,25
 1600 ( -1)

Gruppe B

Pl Navn GP n-Elo i-Elo Klubb Land 1 2 3 4 5 6 7 Poeng Monrad-2 Monrad-1 Monrad Berger n-Ratingprest
1
Snorre Rygg 2 Nord-Odal  22  16  08  03  09  02  04
6,0
23,5
26,5
28,5
23,25
 1751 (+20)
2
Håkon N Nordstrøm 2 Fana Sku  06  04  11  10  05  01  03
5,5
25,5
29,5
33,5
25,50
 1829 (+16)
3
Jon Machlik 2 Tromsø  05  18  17  01  16  08  02
5,0
23,5
26,5
29,5
18,00
 1632 ( -1)

 Gruppe C

Pl Navn GP n-Elo i-Elo Klubb Land 1 2 3 4 5 6 7 Poeng Monrad-2 Monrad-1 Monrad Berger n-Ratingprest
1
Lars Oskar Hauge M OSS 34 06 03 09 13 10 02
6,5
24,5
28,5
30,5
27,75
 1692 ( +5)
2
Kjell Håkon Lien 1 Tyristrand SK 26 13 15 14 08 11 01
5,5
23,5
27,5
30,5
23,25
 1578 ( +1)
3
Samuel Riiser 2 OSS 36 08 01 07 17 21 16
5,0
23,5
27,0
29,0
18,00
 1482 ( +0)

Gruppe D

Pl Navn GP n-Elo i-Elo Klubb Land 1 2 3 4 5 6 7 Poeng Monrad-2 Monrad-1 Monrad Berger n-Ratingprest
1
Eivind Olav Risting 3 1911 33 07 03 02 12 04 08
6,0
25,0
29,0
31,0
25,50
 1319 ( +0)
2
Lucas Ranaldi 3 Stavanger 17 04 19 01 11 10 03
5,5
24,5
28,0
31,5
23,25
 1320 (+11)
3
August Berntsen-Øybø 4 1911 16 31 01 04 18 07 02
5,5
24,5
28,0
30,0
21,75
 1273 (+15)

 

Gruppe E

Pl Navn GP n-Elo i-Elo Klubb Land 1 2 3 4 5 6 7 Poeng Monrad-2 Monrad-1 Monrad Berger n-Ratingprest
1
Odin Nikolai Heier 4 OSS  22  02  09  13  12  03  06
6,0
23,0
26,5
29,0
23,50
 1154 ( -1)
2
Daniel Nordquelle 5 Nordstrand  17  01  04  10  07  08  03
5,5
25,0
29,0
32,0
24,75
 1149 (+165)
3
Yngve Götestam Fossheim 4 Lindern Sk  10  18  07  06  04  01  02
5,0
25,5
29,5
32,5
21,00
 1066 ( +3)

 

Gruppe F

Pl Navn GP n-Elo i-Elo Klubb Land 1 2 3 4 5 6 7 Poeng Monrad-2 Monrad-1 Monrad Berger n-Ratingprest
1
Andre Nielsen 4 Alta 32  38  15  05  27  04  07
7,0
22,5
25,5
28,5
28,50
 1322 (+61)
2
Aleksander Flæsen 5 Stavanger 10  37  09  39  12  08  04
6,0
24,5
27,5
30,5
25,50
 1152 (+171)
3
Marcus Hidle-Bahreini 5 Stavanger 43  16  05  18  15  26  06
6,0
22,0
25,5
27,5
22,50
 1098 (+72)

 

Gruppe G

Pl Navn GP n-Elo i-Elo Klubb Land 1 2 3 4 5 6 7 Poeng Monrad-2 Monrad-1 Monrad Berger n-Ratingprest
1
Ingrid Skaslien 5 Tiger 22 33 10 05 07  06  04
6,0
26,0
30,0
33,0
27,00
 0957 ( +6)
2
Bjørn Robertsen G ( Caissa 20 05 35 12 18  09  08
6,0
23,0
27,0
30,0
25,00
 0912 (+912)

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>